SML32S-682G is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
Image for SML32S-682G is not available
SML32S-682G
DigiKey Part Number
2639-SML32S-682GTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SML32S-682G
Description
FIXED IND 68UH 172MA 7 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
68 µH Shielded Molded Inductor 172 mA 7Ohm Max 1210 (3225 Metric)
DC Resistance (DCR)
7Ohm Max
Series
Frequency - Self Resonant
8MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
2.5 MHz
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.102" (2.60mm)