SML32-033J is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Gowanda Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Delevan
In Stock: 0
Datasheet
Image for SML32-033J is not available
SML32-033J
DigiKey Part Number
2639-SML32-033JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SML32-033J
Description
FIXED IND 33NH 711MA 240 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
33 nH Unshielded Molded Inductor 711 mA 240mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
240mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
25 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.4GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.102" (2.60mm)