MLRF17S680K is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Gowanda Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Gowanda Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Image for MLRF17S680K is not available
MLRF17S680K
DigiKey Part Number
2639-MLRF17S680KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLRF17S680K
Description
FIXED IND 680NH 420MA 450 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
680 nH Shielded Molded Inductor 420 mA 450mOhm Max Axial
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
450mOhm Max
Series
Q @ Freq
42 @ 25MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Frequency - Self Resonant
190MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Type
Molded
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Material - Core
Mounting Type
Through Hole
Inductance
Package / Case
Axial
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
Axial
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)