121AT7502V is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
Similar
Delevan
In Stock: 0
Datasheet
75 µH Unshielded Toroidal Inductor 3.9 A 45mOhm Max Radial, Vertical Cylinder (Open)
121AT7502V
DigiKey Part Number
2639-121AT7502V-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
121AT7502V
Description
FIXED IND 75UH 3.9A 45 MOHM TH
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
45mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
3MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.820" Dia x 0.400" W (20.83mm x 10.16mm)
Current - Saturation (Isat)
5.8A