121AT7502HCLF is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
75 µH Shielded Toroidal Inductor 3.9 A 45mOhm Max Radial, Horizontal (Open)
121AT7502HCLF
DigiKey Part Number
2639-121AT7502HCLF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
121AT7502HCLF
Description
FIXED IND 75UH 3.9A 45 MOHM TH
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
45mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
2MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Package / Case
Radial, Horizontal (Open)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.950" Dia (24.13mm)
Current - Saturation (Isat)
5.8A
Height - Seated (Max)
0.550" (13.97mm)