121AT1503V is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
Similar
Delevan
In Stock: 0
Datasheet
150 µH Shielded Toroidal Inductor 2.68 A 95mOhm Max Radial, Vertical (Open)
121AT1503V
DigiKey Part Number
2639-121AT1503V-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
121AT1503V
Description
FIXED IND 150UH 2.68A 95 MOHM TH
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
95mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
1.5MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Package / Case
Radial, Vertical (Open)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.900" Dia x 0.400" W (22.86mm x 10.16mm)
Current - Saturation (Isat)
4.8A