CAB497RF-0200-A-1
DigiKey Part Number
2073-CAB497RF-0200-A-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAB497RF-0200-A-1
Description
COAX CBL SMA TO MMCX 7.8"
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to MMCX RG-178 7.874" (200.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CAB497RF-0200-A-1 Models
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
GCT
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
7.874" (200.00mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-178
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
SMA to MMCX
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector
SMA Jack
Color
Black
1st Contact Gender
Female
Features
IP Rated Unmated
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C