SA6DFDF100W-40 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Pasternack
Pasternack
RF Attenuators 40dB 0 Hz ~ 6 GHz 50 Ohms 100W HEX In-Line Module
SA6DFDF100W-40
DigiKey Part Number
5328-SA6DFDF100W-40-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA6DFDF100W-40
Description
FXD ATTN JACK-JACK 7/16 DIN 1.45
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Range
0 Hz ~ 6 GHz
Manufacturer
Power (Watts)
100W
Packaging
Bag
Impedance
50 Ohms