SA18NMNF50W-06 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Amphenol XMA
Pasternack
Pasternack
RF Attenuators 6dB 0 Hz ~ 18 GHz 50 Ohms 50W N-Type In-Line Module
SA18NMNF50W-06
DigiKey Part Number
5328-SA18NMNF50W-06-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA18NMNF50W-06
Description
FXD ATTN PLUG-JACK TYPE N 1.6
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Range
0 Hz ~ 18 GHz
Manufacturer
Power (Watts)
50W
Packaging
Bag
Impedance
50 Ohms