SG3225VEN 100.000000M-DDGAB is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Skyworks Solutions Inc.
Skyworks Solutions Inc.
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
Abracon LLC
Abracon LLC
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SG3225VEN 100.000000M-DDGAB
DigiKey Part Number
114-SG3225VEN100.000000M-DDGAB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG3225VEN 100.000000M-DDGAB
Description
XTAL OSC XO 100 MHZ LVDS SMD
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
25mA
Packaging
Bulk
Package / Case
6-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
15mA
Output
LVDS
Base Product Number
Voltage - Supply
2.5V