SG-210STF 10.0000MY0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
SG-210STF 10.0000MY0
DigiKey Part Number
114-SG-210STF10.0000MY0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-210STF 10.0000MY0
Description
XTAL OSC XO 10.0000MHZ CMOS SMD
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
1.8mA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)