FC-135 32.7680KA-K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
EPSON
In Stock: 405
Datasheet
Similar
EPSON
In Stock: 2
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 718
In Stock: 1.884
In Stock: 478
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
32.768 kHz ±20ppm Crystal 10pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
FC-135 32.7680KA-K
DigiKey Part Number
FC-13532.7680KA-K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FC-135 32.7680KA-K
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x1.5)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
10pF