B82498F3221J000
DigiKey Part Number
495-1851-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-1851-1-ND - Cut Tape (CT)
495-1851-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82498F3221J000
Description
FIXED IND 220NH 320MA 700 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 320 mA 700mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
B82498F3221J000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
700mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
45 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
950MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Supplier Device Package
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)