628-M25-623-WN6
DigiKey Part Number
151-628-M25-623-WN6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-M25-623-WN6
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
628-M25-623-WN6 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Features
Board Lock, Shielded
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C