628-M15-321-WN3
DigiKey Part Number
151-628-M15-321-WN3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-M15-321-WN3
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C