CB61F30A-TR1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CB61F30A-TR1 |
Description | FUSE BOARD MOUNT 30A 72VDC 2SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 30 A 72 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 2-SMD, Square End Block |
Datasheet | Datasheet |
Category | Response Time Fast Blow |
Mfr | Package / Case |
Series | Breaking Capacity @ Rated Voltage 500A |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Melting I²t 900.0 |
Part Status Active | Approval Agency cURus |
Mounting Type Surface Mount | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Fuse Type | Size / Dimension 0.240" L x 0.101" W x 0.101" H (6.10mm x 2.57mm x 2.57mm) |
Current Rating (Amps) | DC Cold Resistance 0.0012 Ohms |