USCI-100140GA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Delta Electronics
In Stock: 1
Datasheet
1.4A 47 ~ 143V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
USCI-100140GA
DigiKey Part Number
1145-USCI-100140GA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
USCI-100140GA
Description
USCI-PRO 100W DIMMING
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
USCI-100140GA Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Power (Watts)
100 W
Manufacturer
Delta Electronics
Voltage - Isolation
3.75 kV
Series
Dimming
Analog
Packaging
Box
Features
OCP, OTP, OVP, SCP
Part Status
Active
Ratings
IP52
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 65°C
Type
Constant Current
Efficiency
92.5%
Topology
AC DC Converter
Termination Style
Wire Leads
Number of Outputs
1
Size / Dimension
5.50" L x 2.36" W x 1.50" H (139.7mm x 59.9mm x 38.1mm)
Voltage - Input (Min)
108VAC
Approval Agency
CB, CE, cULus
Voltage - Input (Max)
305VAC
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Output
47 ~ 143V
Base Product Number
Current - Output (Max)
1.4A