USCO-100140GA
DigiKey Part Number
1145-USCO-100140GA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
USCO-100140GA
Description
USCO-PRO 100W DIMMING, IP67
Customer Reference
Detailed Description
1.4A 47 ~ 143V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
USCO-100140GA Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Power (Watts)
100 W
Manufacturer
Delta Electronics
Voltage - Isolation
3.75 kV
Series
Dimming
Analog
Packaging
Box
Features
OCP, OTP, OVP, SCP
Part Status
Not For New Designs
Ratings
IP67
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 60°C
Type
Constant Current
Efficiency
93%
Topology
AC DC Converter
Termination Style
Wire Leads
Number of Outputs
1
Size / Dimension
6.18" L x 2.68" W x 1.46" H (157.0mm x 68.0mm x 37.0mm)
Voltage - Input (Min)
99VAC
Approval Agency
CB, CE, cURus, ENEC
Voltage - Input (Max)
305VAC
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Output
47 ~ 143V
Base Product Number
Current - Output (Max)
1.4A