2215/20BR-1000
DigiKey Part Number
2215/20BR-1000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2215/20BR-1000
Description
HOOK-UP STRND 20AWG BROWN
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 7/28 Brown 1000V 1000.0' (304.8m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.070" (1.78mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Packaging
Spool
Length
1000.0' (304.8m)
Part Status
Active
Voltage
1000V
Cable Type
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C