CHT32C4807PMR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Image for CHT32C4807PMR is not available
CHT32C4807PMR
DigiKey Part Number
110-CHT32C4807PMRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CHT32C4807PMR
Description
XTAL OSC XO 48.0000MHZ HCMOS TTL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±150ppm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
40mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)