CA32C4807PMR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
48 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
CA32 Series
CA32C4807PMR
DigiKey Part Number
110-CA32C4807PMRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA32C4807PMR
Description
XTAL OSC XO 48.0000MHZ HCMOS TTL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CA32C4807PMR Models
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±150ppm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
40mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)