656V5003I2T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Skyworks Solutions Inc.
Skyworks Solutions Inc.
ECS Inc.
SiTime
Renesas Electronics Corporation
Image for 656V5003I2T is not available
656V5003I2T
DigiKey Part Number
656V5003I2T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
656V5003I2T
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
65mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.073" (1.85mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
22mA