637L5003I2T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Direct
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
Skyworks Solutions Inc.
Parametric Equivalent
ECS Inc.
SiTime
Renesas Electronics Corporation
50 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
637L5003I2T
DigiKey Part Number
CTX1398TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
637L5003I2T
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
LVDS
Mfr
Voltage - Supply
2.5V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
65mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)