445C25C25M00000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Upgrade
CTS-Frequency Controls
In Stock: 782
Similar
25 MHz ±20ppm Crystal 16pF 40 Ohms 2-SMD, No Lead
445C25C25M00000
DigiKey Part Number
445C25C25M00000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
445C25C25M00000
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 16PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
16pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.053" (1.35mm)