MCF100VKIT4
DigiKey Part Number
338-1354-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCF100VKIT4
Description
CAP KIT MICA 1PF-1000PF 50PCS
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Mica Capacitor Kit 1pF ~ 1000pF 100V Surface Mount 50 Pieces (10 Values - 5 Each)
Category
Mounting Type
Surface Mount
Manufacturer
Cornell Dubilier Knowles
Voltage - Rated
100V
Series
Tolerance
±0.5pF, ±5%
Packaging
Case
Applications
RF, Microwave, High Frequency
Part Status
Active
Features
High Q, Low Loss
Kit Type
Mica
Quantity
50 Pieces (10 Values - 5 Each)
Capacitance Range
1pF ~ 1000pF