M30U104M1-F is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 17.184
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 2.624
Datasheet
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
In Stock: 828
Upgrade
In Stock: 48
Upgrade
In Stock: 282
0.1 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial
M30U104M1-F
DigiKey Part Number
M30U104M1-F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M30U104M1-F
Description
CAP CER 0.1UF 100V Z5U RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
M30U104M1-F Models
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.300" L x 0.200" W (7.62mm x 5.08mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.420" (10.66mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)