CMR07F622GODM is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
6200 pF Mica Capacitor 500 V Radial
CMR07F622GODM
DigiKey Part Number
CMR07F622GODM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR07F622GODM
Description
CAP MICA 6200PF 500V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.425" (10.80mm)
Capacitance
6200 pF
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.780" L x 0.291" W (19.80mm x 7.40mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.870" (22.10mm)