CMR07F183JODM is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.018 µF Mica Capacitor 500 V Radial
CMR07F183JODM
DigiKey Part Number
CMR07F183JODM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR07F183JODM
Description
CAP MICA 18000PF 500V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.425" (10.80mm)
Capacitance
0.018 µF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.819" L x 0.429" W (20.80mm x 10.90mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.909" (23.10mm)