CMR07F113JODR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.011 µF Mica Capacitor 500 V Radial
CMR07F113JODR
DigiKey Part Number
CMR07F113JODR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR07F113JODR
Description
CAP MICA 11000PF 500V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.425" (10.80mm)
Capacitance
0.011 µF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.799" L x 0.350" W (20.30mm x 8.90mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.890" (22.60mm)