CMR06F222JODR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2200 pF Mica Capacitor 500 V Radial
CMR06F222JODR
DigiKey Part Number
CMR06F222JODR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR06F222JODR
Description
CAP MICA 2200UF 500V
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.350" (8.90mm)
Capacitance
2200 pF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.669" L x 0.252" W (17.00mm x 6.40mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.532" (13.50mm)