CMR04F121JODM is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
120 pF Mica Capacitor 500 V Radial
CMR04F121JODM
DigiKey Part Number
CMR04F121JODM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR04F121JODM
Description
CAP MICA 120PF 500V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.150" (3.80mm)
Capacitance
120 pF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.382" L x 0.201" W (9.70mm x 5.10mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.350" (8.90mm)