CMR04C180JODR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
18 pF Mica Capacitor 500 V Radial
CMR04C180JODR
DigiKey Part Number
CMR04C180JODR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR04C180JODR
Description
CAP MICA 18PF 500V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.150" (3.80mm)
Capacitance
18 pF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.358" L x 0.189" W (9.10mm x 4.80mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.331" (8.40mm)