CDV30EJ390GO3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
39 pF Mica Capacitor 2 kV Radial
CDV30EJ390GO3
DigiKey Part Number
CDV30EJ390GO3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDV30EJ390GO3
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.437" (11.10mm)
Capacitance
39 pF
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.772" L x 0.252" W (19.60mm x 6.40mm)
Voltage - Rated
2 kV
Height - Seated (Max)
0.858" (21.80mm)