185104J100RHB-F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 1.951
Datasheet
Similar
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 1.255
Parametric Equivalent
Direct
TDK
Direct
TDK
In Stock: 33
In Stock: 307
0.1 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial
185104J100RHB-F
DigiKey Part Number
185104J100RHB-F-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
185104J100RHB-F
Description
CAP FILM 0.1UF 5% 100VDC RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
185104J100RHB-F Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
63V
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - DC
100V