ATV30C200JB-HF
DigiKey Part Number
ATV30C200JB-HF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATV30C200JB-HF
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AB
Detailed Description
32.4V Clamp 92.59A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
EDA/CAD Models
ATV30C200JB-HF Models
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
92.59A