ASMCJ30A-HF
DigiKey Part Number
641-ASMCJ30A-HFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASMCJ30A-HF
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AB
Detailed Description
48.4V Clamp 31.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Category
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
AEC-Q101
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
31.1A