1812CAN-513NRC is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 65.367
Datasheet
51 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 300mA DCR 590mOhm
1812CAN-513NRC
DigiKey Part Number
4652-1812CAN-513NRC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812CAN-513NRC
Description
CMC 51UH 300MA 2LN SMD AEC-Q200
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
300mA
Manufacturer
Coilcraft
DC Resistance (DCR) (Max)
590mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Strip
Ratings
AEC-Q200
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.195" L x 0.125" W (4.95mm x 3.18mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.118" (3.00mm)
Inductance @ Frequency
51 µH @ 100 kHz