TRG30R150V-01E03 VI is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Cincon Electronics Co. LTD
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Cincon Electronics Co. LTD
In Stock: 0
Datasheet
15V 30 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Multi-Blade (Sold Separately) Input
TRG30R150V-01E03 VI
DigiKey Part Number
2034-TRG30R150V-01E03VI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRG30R150V-01E03 VI
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 30W
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
No Load Power Consumption
75mW (Max)
Manufacturer
Polarization
Positive Center
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Box
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Region Utilized
International
Output Connector
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Form
Wall Mount (Class II)
Cord Length
70.9" (1.80m)
Input Type
Multi-Blade (Sold Separately)
Input Connector
Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
2.24" L x 2.27" W x 1.32" H (57.0mm x 57.6mm x 33.5mm)
Voltage - Output
15V
Approval Agency
CE, cULus, FCC, GS, PSE, TUV
Current - Output (Max)
2A
Standard Number
Power (Watts)
30 W