DCCM37PBSP View 2
DCCM37PBSP
DCCM37PBSP
DCCM37PBSP
DigiKey Part Number
116-1301-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DCCM37PBSP
Description
CONN MICRO-D PLG 37POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
DCCM37PBSP Models
Category
Termination
Solder
Mfr
Shell Material, Finish
Aluminum Alloy, Yellow Chromate Plated Cadmium
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C