TOP125H20/200G
DigiKey Part Number
2376-TOP125H20/200G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TOP125H20/200G
Description
125MIL ICT PROBE
Customer Reference
Detailed Description
3 A Spring Tip - Crown Head, 0.079" (2.00mm) Dia
Category
Length - Overall
1.300" (33.02mm)
Manufacturer
Chip Shine / CSRF
Current Rating (Amps)
3 A
Series
Material - Body
Phosphor Copper, Gold Plated
Packaging
Box
Material - Tip
Steel, Beryllium Copper, Gold Plated
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 120°C
Tip Type
Spring Tip - Crown Head, 0.079" (2.00mm) Dia
Base Product Number
Length - Tip
0.329" (8.35mm)