CMPD2003C TR PBFREE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 15.593
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Good-Ark Semiconductor
Diode Array 1 Pair Common Cathode 200 V 200mA Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
CMPD2003C TR PBFREE
DigiKey Part Number
1514-CMPD2003CTRPBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMPD2003C TR PBFREE
Description
200MA 250V SMD DIODE-SWITCHING D
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.25 V @ 200 mA
Manufacturer
Central Semiconductor Corp
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Packaging
Tape & Reel (TR)
Reverse Recovery Time (trr)
50 ns
Part Status
Active
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 200 V
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 150°C
Technology
Standard
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
200 V
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
200mA