CLB-603-12C3B-R-H/60 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for CLB-603-12C3B-R-H/60 is not available
CLB-603-12C3B-R-H/60
DigiKey Part Number
432-CLB-603-12C3B-R-H/60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLB-603-12C3B-R-H/60
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 60A 250 V AC 32 V DC Push to Reset Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
60A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
250 V
Series
Voltage Rating - DC
32 V