CA1-B0-10-610-32A-R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Carling Technologies
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Carling Technologies
In Stock: 0
Image for CA1-B0-10-610-32A-R is not available
CA1-B0-10-610-32A-R
DigiKey Part Number
432-CA1-B0-10-610-32A-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA1-B0-10-610-32A-R
Description
CIRCUIT BREAKER
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Magnetic (Hydraulic Delay) 10A 480 V AC 125 V DC Lever Panel Mount
Datasheet
EDA/CAD Models
CA1-B0-10-610-32A-R Models
Category
Current Rating (Amps)
10A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
480 V
Series
Voltage Rating - DC
125 V