PTMIE106AT150
DigiKey Part Number
4713-PTMIE106AT150TR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-PTMIE106AT150CT-ND - Cut Tape (CT)
4713-PTMIE106AT150DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTMIE106AT150
Description
PTANT 20% 25V 10UF A LSR 150
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 1206 (3216 Metric) 150mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Cal-Chip Electronics, Inc.
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
10 µF
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated
25 V