CHV0805N250332KXT
DigiKey Part Number
4713-CHV0805N250332KXTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-CHV0805N250332KXTCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-CHV0805N250332KXTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CHV0805N250332KXT
Description
HVCAP0805 X7R 3300PF 10% 250V
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)