CD214B-T13ALF is Obsolete and no longer manufactured.
Bourns Inc.
In Stock: 3.043
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 10.902
Datasheet
21.5V Clamp 27.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
DO-214AB
CD214B-T13ALF
DigiKey Part Number
CD214B-T13ALF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD214B-T13ALF
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AA
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CD214B-T13ALF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
27.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V