SDI90B-18-TC-P10 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
18V 90 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Fixed Blade Input
SDI90B-18-TC-P10
DigiKey Part Number
179-SDI90B-18-TC-P10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDI90B-18-TC-P10
Description
AC-DC, 18 VDC, 5A, SW, C6 DESK-T
Detailed Description
Category
No Load Power Consumption
210mW
Operating Temperature
-20°C ~ 40°C
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length
59" (1.50m)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
5.26" L x 2.11" W x 1.30" H (133.5mm x 53.5mm x 33.0mm)
Voltage - Output
18V
Current - Output (Max)
5A
Standard Number
Power (Watts)
90 W