PCDD104F98S0T2S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for PCDD104F98S0T2S is not available
PCDD104F98S0T2S
DigiKey Part Number
4306-PCDD104F98S0T2S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCDD104F98S0T2S
Detailed Description
104 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Number of Rows
5
Shell Size, Connector Layout
6
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C