ODD44M3P00S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ODD44M3P00S is not available
ODD44M3P00S
DigiKey Part Number
4306-ODD44M3P00S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD44M3P00S
Description
ODD44M3P00S
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C