ODD44M3000Z is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ODD44M3000Z is not available
ODD44M3000Z
DigiKey Part Number
4306-ODD44M3000Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD44M3000Z
Description
ODD44M3000Z
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C